Të gjitha kategoritë
EN
Profili i kompanisë

Shtëpi> Rreth nesh > Profili i kompanisë

Mirë se vini në PengCheng

Yiyang Pengcheng Technology Development Co., Ltd, has been founded in 1994. With a registered capital of 15 million RMB, Pengcheng is a modern high-tech enterprise that integrates the developing, manufacturing and marketing of Aluminium Electrolytic Capacitors. The company covers an area of 50 acres, has more than 300 employees, and an annual production capacity of nearly 1.5 billion pieces. It has now built a modern production workshop of 12,000 square meters. With a global industrial leading researching and testing centre, Pengcheng has obtained the ISO:9001:2015 quality system certification、ISO14001:2015 environmental management system certification and IATF16949 automobile management quality certification system.

Ne gjithmonë e marrim cilësinë ndërkombëtare si kërkimin e parë dhe jemi të përkushtuar të promovojmë zhvillimin e kondensatorëve elektrolitikë të aluminit dhe të ndërtojmë një platformë për bashkëpunim dhe ndarje të burimeve. Kompania integron burimet dhe përdor inovacionin shkencor dhe teknologjik për të zhvilluar 29 seri, më shumë se 3000 vlera të kondensatorëve elektrolitikë alumini të nivelit të lartë në stabilitet, qëndrueshmëri dhe përdorim të shkëlqyer. Deri më tani, ne kemi ofruar shërbimin dhe produktet tona të avancuara për më shumë se 800 ndërmarrje të njohura vendase dhe ndërkombëtare, duke përfshirë PAK, Topstar, BMTC, XIDUN Lighting, KeGu Power, DONLIM, OSRAM, Sunshine Lighting, Havells India Ltd, Akim Metal, Makel , Qyteti Lumi etj.

Ne kemi insistuar të shtyjmë “Pchicon” për t'u bërë një markë e njohur ndërkombëtarisht, duke u bërë një nga kompanitë me indeks të lartë të lumturisë së punonjësve në Kinë dhe furnizuesi i preferuar në botë i kondensatorëve elektrolitikë alumini të nivelit të lartë!

Linja e Shërbimit

+8615399723311

Orari i punës: 8:00 - 17:00

SHKRUAJ TANI

Mbyll
Pyes Tani